Aktivní běhání jsem bohužel kvůli úrazu kolene musel prozatím odložit na neurčito 😥 . Symbolickou běžeckou štafetu po mně však odhodlaně přebrala manželka Katka a já se ocitl v pozici její fyzické a psychické podpory.

V září u sklenky vína se Katka rozhodla, že by společně s kamarádkou Evou mohly zvládnout štafetově půlmaraton, a tak jsme 29. října 2016, společně s několika dalšími spoluběžci, vyrazili do kraje dobrého moravského vína na druhý ročník Vinařského maratonu.

Trasa závodu vede převážně vinicemi v krásné zvlněné jihomoravské krajině mezi tradičními vinařskými obcemi Velké Bílovice, Čejkovice a Vrbice. Letos podmínky trochu ztížil ranní déšť, který na některých cestách vytvořil společně s bahnem lepivý a kluzký povrch, čímž změnil čistě silniční závod místy na krosový.

Katka s Evou se s tratí popasovaly důstojně a přestože měly zpočátku strach z celkového převýšení, které na jednadvacetikilometrovém okruhu činilo přibližně 380 metrů, zvládly dokončit závod s úsměvem v čase 2:36:15 (po necelém měsíci tréninku!!!).